Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Znów nie zawiodła intuicja dzielnicowego

Data publikacji 26.05.2022

Ostrowieccy dzielnicowi zatrzymali na gorącym uczynku 26-latka podejrzanego o uszkodzenie pojazdu marki Honda. Wandal swoim działaniem wyrządził szkodę wycenioną na ponad 3500 złotych. Teraz jego sprawą zajmie się sąd. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Dzielnicowi to policjanci utrzymujący bezpośredni kontakt z lokalnym społeczeństwem. Rozpoznają potrzeby i oczekiwania w zakresie szeroko pojmowanego bezpieczeństwa, zarówno indywidualnego, jak i publicznego. Są to policjanci, do których można zwrócić się o pomoc w przypadku pojawienia się zagrożeń w danym rejonie.
W Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim jednym z wyróżniających się dzielnicowych jest sierż.sztab. Marcin Bis. Funkcjonariusz ten niejednokrotnie ratował ludzkie życie oraz zatrzymywał sprawców na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa. Jest on osobą otwartą, wzbudzającą zaufanie wśród społeczeństwa oraz posiadająca instynkt policyjny, który nigdy do tej pory go nie zawiódł. Między innymi w ostatnim czasie został on uhonorowany odznaką „Za zasługi dla ochrony zdrowia”. Mieszkańcy rewiru zwracają się do niego z przeróżnymi sprawami. Dla każdego proszącego pomoc, jego problem jest najważniejszy, dlatego podchodzi on do każdej sprawy z dużym zaangażowaniem i pełnym profesjonalizmem.
Wczoraj po raz kolejny sierż.sztab. Marcin Bis został obdarzony dużym zaufaniem przez mieszkankę swojego rewiru. W samo południe mundurowy odebrał telefon od kobiety, przebywającej poza granicami kraju. Jego rozmówczyni poinformowała go, że chwilę wcześniej otrzymała wiadomość z groźbami karalnymi. Kolejno poprosiła swojego dzielnicowego, aby udał się na parking znajdujący się na osiedlu Pułanki, gdyż przypuszcza, że ta sama osoba, która jej groziła może zniszczyć jej samochód. Stróż prawa wspólnie z mł.asp. Jackiem Orzechowskim udał się we wskazane miejsce. Dzielnicowi od razu zwrócili uwagę na młodego mężczyznę, który oddalał się metalową pałką od pojazdu marki Honda. Funkcjonariusze natychmiast podjęli interwencję. Po chwili okazało się, że przypuszczenia zgłaszającej były uzasadnione, ponieważ honda posiadała liczne uszkodzenia w postaci wybitych szyb. Zatrzymanym na gorącym uczynku wandalem okazał się nim 26-letni ostrowczanin. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do miejscowej komendy. W toku dalszych czynności okazało się, że kilka dni temu w tym samym aucie oberwał on lusterka. Łącznie wartość strat została oszacowana na kwotę ponad 3500 złotych. Tego samego dnia 26-latek usłyszał zarzuty, do których się przyznał.
Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Opr. EW
Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

 

  • dzielnicowi
  • wybite szyby w pojeździe honda
  • wybite szyby w pojeździe honda
  • wybite szyby w pojeździe honda
Powrót na górę strony