Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadka na gorącym uczynku

Data publikacji 12.05.2022

O kradzież z włamaniem podejrzewają dwóch mężczyzn i kobietę kryminalni z Wydziału d/w z Przestępczością Przeciwko Mieniu kieleckiej komendy. Policjanci przyłapali trójkę zatrzymanych, gdy okradali jedną z opuszczonych przychodni na terenie miasta. Straty szacowane są na 30 000 złotych.

W ostatnią środę kieleccy policjanci, zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu dostali sygnał, że ktoś okrada budynek po byłem przychodni na terenie miasta. Po ustaleniu adresu i pokrzywdzonego, funkcjonariusze pojechali na miejsce, by potwierdzić wszystkie informacje. Traf chciał, że gdy mundurowi zjawili się na terenie byłej przychodni, zastali tam dwóch mężczyzn i kobietę. Cała trójka była wyraźnie skonsternowana i zaskoczona wizytą kryminalnych. Szybko okazało się, że policjanci przyłapali 26- latkę oraz mężczyzn w wieku 26 i 28- lat, na próbie kradzieży wyposażenia i elementów miedzianych. Po sprawdzeniu w systemach okazało się, że wszyscy byli już notowani. Stróże prawa zatrzymali całą trójkę w policyjnym areszcie.

 

Śledczy z Wydziału d/w z Przestępczością Przeciwko Mieniu ustalili, że podejrzewani byli w posiadaniu klucza do budynku po byłej przychodni. W ten sposób, najprawdopodobniej od marca notorycznie rozkradali wyposażenie oraz metale kolorowe. Właściciel budynku wstępnie oszacował straty na 30 000 złotych. Część łupów, które włamywacze przygotowali do wyniesienia, policjanci odzyskali. Zachowanie 26- letniej kielczanki i jej kompanów wkrótce oceni sąd. Mogą trafić za kratki nawet na 10 lat.

 

Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach

  • Jeden z zatrzymanych mężczyzn.
Powrót na górę strony