Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Na spacer, z długą bronią przez ramię?

Data publikacji 11.05.2022

Policjanci z komisariatu w Strawczynie zatrzymali we wtorek wieczorem 31-latka. Jak wynika z ustaleń mundurowych, mieszkaniec gminy Mniów posiadał ponad 100 sztuk amunicji oraz 3 przedmioty, przypominające broń palną. Ponadto, z jednym z tych przedmiotów mężczyzna najprawdopodobniej spacerował po jednej z miejscowości. W chwili zatrzymania miał blisko promil alkoholu w swoim organizmie.

Pierwsze zgłoszenie dotarło do kieleckich policjantów we wtorek, około godziny 18:30. Na numer alarmowy 112 wpłynęło zgłoszenie, że przy jednym ze sklepów w gminie Mniów chodzi mężczyzna, najprawdopodobniej z bronią. Na miejscu mundurowi ustalili, że podejrzanie zachowujący się człowiek poszedł w nieznanym kierunku. Z relacji świadków mężczyzna zachowywał się spokojnie, nikomu nie groził, ale nie było wiadomo, czy przedmiot był faktycznie bronią palną. Funkcjonariusze ze Strawczyna, wsparci przez kieleckich policjantów rozpoczęli poszukiwania sprawcy całej sytuacji. Jeszcze we wtorkowy wieczór dotarli do 31-latka, w przeszłości myśliwego. W trakcie przeszukania policjanci zabezpieczyli 104 sztuki amunicji oraz 3 przedmioty, przypominające broń długą. Mieszkaniec gminy Mniów w chwili zatrzymania miał blisko promil w swoim organizmie.

Zabezpieczone przedmioty trafiły już do szczegółowej ekspertyzy, a śledczy weryfikują, czy 31-latek miał aktualne zezwolenie na tego typu jednostki broni. Jeśli podejrzenia policjantów zostaną potwierdzone i okaże się, że mężczyzna stracił licencję, a zabezpieczone przedmioty są jednostkami broni palnej, wówczas może on usłyszeć zarzuty. Za nielegalne posiadanie broni lub amunicji grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach

  • zabezpieczona broń i amunicja
  • zabezpieczona broń i amunicja
  • zabezpieczona broń i amunicja
  • zatrzymany
Powrót na górę strony