Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jedno święto – kradzieże, drugie święto – zatrzymanie

Data publikacji 14.04.2022

Nawet 5 lat więzienia może grozić 53-letniej mieszkance miasta, zatrzymanej w środę przez kryminalnych z Komisariatu Policji I w Kielcach. Stróże prawa ustalili, że kobieta pod koniec ubiegłego roku notorycznie okradała jedną z drogerii przy ul. Warszawskiej. Swoim zachowaniem zatrzymana spowodowała straty w wysokości 1606 złotych.

Kryminalni z Komisariatu Policji I w Kielcach znani są ze skutecznego wykrywania sprawców kradzieży sklepowych. Często zajmują się sprawami, dotyczącymi zdarzeń zaistniałych nie tylko na podległym terenie. Tak było i w przypadku działalności 53-latki. To właśnie śledczy z komisariatu mieszczącego się w osiedlu Na Stoku ujawnili, że mieszkanka miasta najprawdopodobniej upodobała sobie wizyty drogerii, mieszczącej się przy ul. Warszawskiej. Kradzieży dokonywała od listopada do 22 grudnia 2021 roku. Rachunek za niezapłacone kosmetyki i artykuły spożywcze, w jej przypadku opiewa na kwotę 1606 złotych. Policjanci ustalili, że kobieta ma na swoim koncie 19 kradzieży.

53-latka została zatrzymana w środę. Kobieta już usłyszała zarzuty, a jej zachowanie wkrótce oceni sąd. Za kradzież kodeks karny przewiduje do 5 lat więzienia.

Opr. KM
Źródło: KMP w Kielcach

Powrót na górę strony