Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Seniorzy nie dali się zwieść oszustom, choć było blisko

Data publikacji 13.04.2022

We wtorek skarżyscy policjanci odnotowali pięć prób wyłudzenia pieniędzy od osób starszych. Przestępcy działający metodą „na policjanta” żądali przekazania pieniędzy. Tym razem seniorzy wykazali się czujnością, choć bliski utraty 20 000 złotych był 80-latek.

Wczoraj skarżyscy stróże prawa odnotowali pięć usiłowań wyłudzenia pieniędzy od starszych mieszkańców miasta. Oszuści podszywający się pod funkcjonariuszy Policji dzwonili do seniorów i tłumaczyli, że ich oszczędności są zagrożone. Instruowali rozmówców, aby wypłacili gotówkę i przekazali „policjantom”, którzy po nie przyjadą. Bliski utraty 20 000 złotych był 80-letni skarżyszczanin. Wypłacił pieniądze z konta lecz na szczęście w porę się zorientował i zawiadomił prawdziwych stróżów prawa. W rozmowie z oszustami zażądał przekazania gotówki umundurowanym funkcjonariuszom w oznakowanym radiowozie. W ten sposób ochronił swoje mienie.

Pamiętajmy!!! Policjanci nigdy nie proszą o przekazywanie im pieniędzy. Odbierając telefon od osób, które żądają wydania gotówki, bądź jej wypłacenia z banku,  bądźmy pewni, że to oszuści. Apelujemy o ostrożność i zdrowy rozsądek w kontaktach z nieznajomymi. O takich przypadkach niezwłocznie informujmy policję, rodzinę, najbliższych sąsiadów lub znajomych.

Opr. JG

źródło: KPP Skarżysko - Kamienna

Powrót na górę strony