Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nieudana nauka jazdy na własną rękę

Data publikacji 21.03.2022

19-latka ze Skarżyska-Kamiennej sprowadziła na siebie lawinę, głównie finansowych, kłopotów. Ćwiczyła manewry autem przed skarżyskim cmentarzem, a pokłosiem treningu były trzy uszkodzone nagrobki i ogrodzenie cmentarza oraz zniszczone audi. Kobieta nie posiadała uprawnień do kierowania, a auto obowiązkowej polisy OC.

W sobotni ranek policjanci skarżyskiej drogówki pojechali w rejon cmentarza na osiedlu Zachodnie, gdzie doszło do kolizji drogowej. Na miejscu zastali 19-latkę, która oświadczyła, że pożyczyła od znajomego audi i uczyła się jeździć. W pewnym momencie straciła panowanie nad pojazdem i wjechała w ogrodzenie cmentarza. Kobieta była trzeźwa, ale nie posiadała uprawnień do kierowania. Samochód zaś nie miał wykupionej obowiązkowej policy OC. Na skutek kolizji uszkodzone zostały trzy nagrobki, ogrodzenie cmentarne oraz pożyczone audi.

Policjanci sporządzili dokumentację z miejsca zdarzenia i sprawą zajmie się sąd. 19-latka musi liczyć się ze sporymi konsekwencjami finansowymi. Odpowie za spowodowanie kolizji i jazdę bez uprawnień. Zapewne będzie musiała także naprawić wyrządzone w mieniu szkody.

oprac. JG

źródło: KPP Skarżysko-Kamienna

  • uszkodzone ogrodzenie oraz samochód
Powrót na górę strony