Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za włamanie do kościoła

Data publikacji 22.02.2022

Funkcjonariusze z Wydziału d/w z Przestępczością Przeciwko Mieniu kieleckiej komendy, zatrzymali w poniedziałek 30-letniego mieszkańca miasta. Policjanci ustalili, że ten mężczyzna włamał się do jednego z kościołów na terenie gminy Miedziana Góra, skąd ukradł gotówkę i przedmioty liturgiczne, powodując straty w wysokości 28 000 złotych. Do zdarzenia doszło pod koniec grudnia ubiegłego roku.

29 grudnia ubiegłego roku z mundurowymi Komisariatu Policji w Strawczynie skontaktował się proboszcz jednej z parafii na terenie gminy Miedziana Góra. Duchowny poinformował o nocnym włamaniu do kościoła. Nieznany wówczas sprawca wszedł do zakrystii, skąd zabrał przedmioty służące do obrzędów liturgicznych oraz pochodzącą z tacy gotówkę. Łącznie starty zostały oszacowane na kwotę 28 000 złotych. Prowadzeniem tej sprawy zajęli się śledczy z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, zwalczający przestępczość przeciwko mieniu. Skrupulatność i dociekliwość kryminalnych sprawiła, że w ostatnich dniach trafili na trop, prowadzący do włamywacza. Podejrzenia padły na 30-latka, mającego w przeszłości kłopoty z prawem.
W poniedziałek stróże prawa złożyli wizytę w jednym z mieszkań w osiedlu Herby, gdzie zatrzymali podejrzanego. W toku czynności mundurowi odzyskali także wszystkie skradzione przedmioty do obsługi liturgicznej.

30-latek już usłyszał zarzuty, do których się przyznał. Jego zachowanie wkrótce oceni sąd. Mężczyźnie grozi nawet 10 lat więzienia.

Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach

  • odzyskane przedmioty
    odzyskane przedmioty
  • odzyskane przedmioty
    odzyskane przedmioty
  • zatrzymany mężczyzna
    zatrzymany mężczyzna
Powrót na górę strony