Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Narkotyki + włamanie = aresztowanie

Data publikacji 30.12.2021

Decyzją kieleckiego sądu najbliższe 3 miesiące w celi spędzi 32- letni mieszkaniec miasta. Ten mężczyzna został zatrzymany w ostatni wtorek przez kryminalnych z Wydziału d/w z Przestępczością Przeciwko Mieniu kieleckiej komendy. Śledczy ustalili, że kielczanin ma związek z włamaniami do mieszkań na terenie miasta. Dodatkowo, w trakcie przeszukania funkcjonariusze ujawnili w mieszkaniu 32- latka blisko pół kilograma narkotyków.

Pod koniec września tego roku kieleccy policjanci otrzymali zgłoszenie o 2 włamaniach na terenie osiedla Bocianek. Wówczas z mieszkania 65- latki nic nie zginęło. Inaczej wyglądała sytuacja u rok młodszego mężczyzny, który stracił duże ilości monet i biżuterii, zniknęły także kluczyki i dokumenty od pojazdu. 64- latek oszacował wówczas straty na ponad 30 tysięcy złotych. Znalezieniem włamywacza zajęli się funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, zwalczający przestępczość przeciwko mieniu. Śledczy bardzo skrupulatnie sprawdzali wszystkie ślady, docierali do świadków i prowadzili własne ustalenia. Szereg wykonanych czynności zakończył się ustaleniem sprawcy tych zdarzeń. We wtorek kryminalni zapukali do jednego z mieszkań na terenie miasta. Tam zastali doskonale im znanego 32- latka, który w przeszłości miał liczne problemy z prawem. Stróże prawa w trakcie przeszukania ujawnili monety, odpowiadające opisom przedstawionym przez pokrzywdzonego. Ale to nie jedyne kłopoty mieszkańca Kielc. Szukając fantów, policjanci natrafili także na reklamówkę, z podejrzaną zawartością. Znajdowało się w niej około 460 gramów białego proszku, wstępnie zidentyfikowanego jako amfetamina. Mundurowi zabezpieczyli też około 20 gramów suszu, najprawdopodobniej marihuany. Substancje trafiły do laboratoryjnych badań, a 32- latek do policyjnego aresztu.

Mężczyzna już usłyszał zarzuty włamania i posiadania znacznych ilości narkotyków. Decyzją kieleckiego sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Śledczy nadal sprawdzają, czy kielczanin nie ma na swoim koncie więcej tego typu zdarzeń. 32- latkowi grozi nawet 10 lat więzienia.

 

Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach

  • zabezpieczone narkotyki
  • zabezpieczone narkotyki
  • zabezpieczone narkotyki
Powrót na górę strony