Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mieszkańcy województwa małopolskiego zatrzymani w Busku – Zdroju na „gościnnych występach”

Data publikacji 20.12.2021

Wczoraj buscy kryminalni zatrzymali 4 mieszkańców województwa małopolskiego. Mężczyźni w wieku od 19 do 36 lat podejrzewani są o dokonanie włamań do automatów wrzutowych usytuowanych na co najmniej trzech samoobsługowych myjniach samochodowych. Dodatkowo przy 19 – latku policjanci znaleźli blisko 10 gramów amfetaminy i 13 gramów marihuany. Trwają czynności zmierzające do ustalenia, czy zatrzymany wczoraj „kwartet” nie jest odpowiedzialny także za inne włamania do myjni samochodowych. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od roku do lat 10.

W nocy z soboty na niedzielę czterech mieszkańców województwa małopolskiego przyjechało do Buska – Zdroju. Powodem odwiedzin nie było jednak podziwianie walorów turystycznych Ponidzia, gdyż swoją uwagę ewidentnie koncentrowali na zawartości kasetek automatów wrzutowych usytuowanych na samoobsługowych myjniach samochodowych. W okolicy jednej z nich na terenie gminy zostali zatrzymani przez buskich kryminalnych. W pojeździe zaparkowanym kilkaset metrów od samoobsługowej myjni samochodowej siedziały 3 osoby. Byli to mężczyźni w wieku od 19 do 23 lat. Podczas przeszukania auta, policjanci zwrócili uwagę na znaczną ilość bilonu. Ponadto przy najmłodszym z mężczyzn funkcjonariusze znaleźli blisko 10 gramów białego proszku i 13 gramów suszu roślinnego. Substancje wstępnie zostały zidentyfikowane jako amfetamina i marihuana. Policjanci nabrali podejrzeń, że w pojeździe brakuje jednej osoby. Zaczęli przeszukiwać przyległy teren i w rowie zauważyli leżącego mężczyznę. Ten na widok kryminalnych podjął próbę ucieczki. Po chwili został zatrzymany. Przy 36 – latku znaleziono narzędzia do siłowego otwierania zamków, a w plecaku metalowy łom, śrubokręt i znaczną ilość monet. W rowie w miejscu, w którym leżał 36 – latek znajdowały się kasetki na monety. Wszyscy czterej mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnej celi, a ich samochód na parking strzeżony.       

Jak ustalili śledczy, mieszkańcy małopolski w nocy z soboty na niedzielę mogli dokonać kradzieży w włamaniem do automatów wrzutowych usytuowanych na 3 samoobsługowych myjniach samochodowych. Wstępnie oszacowano, że z tych obiektów skradziono nie mniej niż 1800 zł. Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci sprawdzają także, czy zatrzymany wczoraj „kwartet” nie jest odpowiedzialny za inne włamania do myjni samoobsługowych. Stróże prawa podejrzewają, że te same osoby mogą mieć udział we włamaniach do których doszło w innych miejscowościach województwa świętokrzyskiego, a także małopolskiego.     

Dziś prowadzone będą czynność z udziałem zatrzymanych mężczyzn. Kodeks karny za kradzież z włamaniem przewiduje karę pozbawienia wolności od roku do lat 10. Dodatkowo 19 – latek odpowie za posiadanie substancji odurzających, za co grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.  

 

Opr. TP

Źródło: KPP w Busku – Zdroju

  • automat myjni samochodowej
Powrót na górę strony