Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ostrowiecki dzielnicowy z pasją

Data publikacji 16.11.2021

Policjanci swój czas wolny od służby poświęcają rozwijaniu różnych, czasem bardzo nietypowych pasji. Jednym z nich jest asp. Mariusz Kwiecień dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim, dla którego pszczelarstwo jest niezwykłym hobby. W rodzinie mundurowego od trzech pokoleń kultywowana jest tradycja opieki nad pasiekami.

Asp. Mariusz Kwiecień obecnie pełni służbę w rewirze dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim. Policyjny mundur założył w 2008 roku. Od samego początku związany jest z ostrowiecką komendą. Na początku kariery pełnił służbę w ogniwie patrolowo – interwencyjnym. Kolejno od 2016 roku kontynuuje ją na terenie miasta jako dzielnicowy. W ramach swoich obowiązków służbowych dba on o poprawę bezpieczeństwa mieszkańców w swoim rewirze. Ponadto każdy może zwrócić się do niego o pomoc i poradę prawną, a także przekazać informacje dotyczące bezpieczeństwa.

W czasie wolnym od służby ostrowiecki dzielnicowy pasjonuje się pszczołami. Mundurowy posiada stacjonarną pasiekę składającą się z 23 uli. Jak relacjonuje praca przy pszczołach trwa przez cały rok. Chociaż najwięcej czasu poświęca im od marca do października każdego roku. Poza sezonem ich hodowla również wymaga dużego poświęcenia. Między innymi w okresie zimowym asp. Mariusz Kwiecień buduje własnoręcznie drewniane konstrukcje uli. W tym roku zebrał on miód lipowy, spadziowy, wielkokwiatowy w łącznej ilości około 200 kg. Funkcjonariusz posiada szeroką wiedzę na temat hodowanej przez siebie rasy pszczół jaką jest Buckfast. Rodzina policjanta od trzech pokoleń zajmuje się hodowlą pszczół. Tradycję tą zapoczątkował jego dziadek, który przez 40 lat zajmował się pozyskiwaniem miodu. On z kolei swoją pasję zawdzięcza ojcu. Tym pożytecznym hobby Mariuszowi Kwietniowi udało się także „zarazić” swojego syna.

Dzięki nietypowemu hobby i produkcji miodu ostrowiecki dzielnicowy przyczynia się do kształtowania pozytywnego wpływu na środowisko naturalne. Należy zaznaczyć, że tam gdzie ilość rodzin pszczelich jest wystarczająca, można zaobserwować o wiele bogatszą różnorodność szaty roślinnej.

Ponadto należy dodać, że asp. Mariusz Kwiecień zna się dokładnie nie tylko na hodowli pszczół. Jako dzielnicowy czyli policjant „pierwszego kontaktu”, zna dokładnie swój rejon służbowy i problemy jego mieszkańców. Do jego głównych zadań należy bieżąca analiza zagrożeń w dzielnicy, współpraca ze spółdzielniami i mieszkańcami.

Opr. EW

Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

 

 

  • asp. Mariusz Kwiecień
  • asp. Mariusz Kwiecień
Powrót na górę strony