Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy wracał z dziećmi z wycieczki

Data publikacji 15.11.2021

Wczoraj w miejscowości Bartoszowiny funkcjonariusze grupy SPEED z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach do kontroli drogowej zatrzymali 38 –latka, kierującego osobowym busem, którego zachowanie trudno w jakikolwiek sposób wytłumaczyć. Mężczyzna mając pod opieką i przewożąc ośmiu chłopców w wieku od 13 do 15 lat, zdecydował się kierować autem w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało w organizmie mieszkańca Gdańska blisko 1,5 alkoholu. Za tego typu drogowe przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz minimum 3 –letni zakaz kierowania pojazdami.

Wczoraj po południu mundurowi grupy SPEED z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach patrolowali drogi powiatu kieleckiego. Przed godziną 15 w miejscowości Bartoszowiny zatrzymali do kontroli osobowego busa marki Opel, którego kierujący w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 28 km/h. Za kierownicą siedział 38 –latek, który wracał z wycieczki na teren województwa podlaskiego wraz z ośmioma chłopcami w wieku od 13 do 15 lat. Szybko się okazało, że kierujący był nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie wykazało, że skrajnie nieodpowiedzialny mieszkaniec Gdańska miał w swoim organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. Mężczyźnie od razu zostało zatrzymane prawo jazdy, a na miejsce kontroli musiała dojechać kierowniczka wycieczki, która przejęła opiekę nad chłopcami.        

Za tego typu drogowe przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz minimum 3 –letni zakaz kierowania pojazdami.      

Opr. DJ

Źródło: KWP w Kielcach

  • zatrzymany pojazd do kontroli
  • zatrzymany pojazd do kontroli
  • wydruk
Powrót na górę strony