Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwa kobieta przewoziła pięcioro dzieci

Data publikacji 03.11.2021

Policjanci z ostrowieckiej drogówki zatrzymali 32-letnią mieszkankę gminy Bodzechów. Skrajnie nieodpowiedzialna kobieta kierowała seatem mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto wraz z nią autem podróżował nietrzeźwy 47-letni pasażer i pięcioro dzieci w wieku od 4 do 12 lat. Teraz 32-latka ze swojego zachowania będzie tłumaczyć się przed sądem.

Wczoraj kilka minut przed godziną 16.00 dyżurny ostrowieckiej jednostki Policji otrzymał zgłoszenie o jadącym w stronę Ćmielowa seacie. Z przekazanych informacji wynikało, że samochodem tym przewożona ma być zbyt duża ilość pasażerów. Na miejsce natychmiast zostali skierowani funkcjonariusze miejscowej drogówki. Po chwili na ul. Raciborskiego w Ćmielowie zatrzymali oni opisany pojazd do kontroli drogowej. Za kierownicą hiszpańskiego pojazdu znajdowała się 32-letnia mieszkanka gminy Bodzechów. Od kobiety wyczuwalna była woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miała ona blisko 2 promile! Ponadto przypuszczenia zgłaszającego potwierdziły się. Kobieta nie jechała sama. 32-latka wykazała się skrajną nieodpowiedzialnością. W stanie nietrzeźwości i bez uprawnień do kierowania przewoziła, również nietrzeźwego, 47-latka oraz pięcioro swoich dzieci w wieku od 4 do 12 lat. Na domiar złego jechały one bez wymaganych fotelików ochronnych, z trudem mieszcząc się na tylnej kanapie samochodu.

Przypominamy, że za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia. Jeżeli jednak sąd uzna, że swoim zachowaniem 32-latka naraziła dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, w więzieniu może spędzić nawet 5 lat.

Opr. EW

Źródło: KPP Ostrowiec Świętokrzyski

Powrót na górę strony