Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbójnicy za kratkami

Data publikacji 19.10.2021

Wczorajszą decyzją starachowickiego sądu najbliższe 3 miesiące w areszcie spędzą cztery osoby – mieszkańcy powiatów skarżyskiego i krakowskiego. To efekt działań i zatrzymań przez funkcjonariuszy starachowickiej jednostki. Śledczy ustalili, że dwie kobiety i dwóch mężczyzn dokonali kilku rozbojów.

W miniony czwartek starachowiccy policjanci otrzymali zgłoszenie o rozboju zaistniałym na jednej z ulic w Starachowicach. Wtedy to zgłaszająca poinformowała, że dwaj nieznani jej mężczyźni uderzyli ją i przewrócili na chodnik dokonując kradzieży torebki. Kobieta straciła pieniądze i dokumenty.

Do pracy w poszukiwaniu sprawców zabrali się policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Efektem działań, już następnego dnia, było zatrzymanie czterech osób –  dwóch mężczyzn w wieku 44 i 37 lat oraz dwóch kobiet w wieku 46 i 42 lata, mieszkańców powiatów skarżyskiego i krakowskiego. Dodatkowo policjanci ustalili, że kobiety oraz 44 latek wcześniej dokonali podobnego rozboju na terenie powiatu pińczowskiego.

Wczoraj starachowicki sąd zdecydował, że cała czwórka zatrzymanych pozostanie w areszcie przez najbliższe 3 miesiące. 44-latkowi oraz 46-latce grozi do 18 lat pozbawienia wolności ponieważ działali w warunkach recydywy, byli oni wielokrotnie zatrzymywani i skazywani za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu oraz przeciwko mieniu. Pozostałej dwójce grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Opr. PK

Źródło: KPP w Starachowicach

Powrót na górę strony