Stan techniczny a bezpieczeństwo dzieci - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Stan techniczny a bezpieczeństwo dzieci

Data publikacji 12.10.2021

Wczoraj policjanci z jędrzejowskiej drogówki wyeliminowali z dalszej jazdy autokar, którym dzieci z jednej ze szkół miały pojechać na wycieczkę. Powodem zatrzymania dowodu rejestracyjnego był nieszczelny układ wydechowy, zużyty bieżnik ogumienia w pojeździe oraz brak aktualnego badania technicznego. Ponadto kierujący autokarem nie rejestrował czasu pracy.

Policjanci jędrzejowskiej drogówki przed godziną 9:00 zjawili się w rejonie jednego z przedszkoli w gminie Jędrzejów. W trakcie kontroli autokaru przed wyjazdem na wycieczkę okazało się, iż pojazd posiada zużyty bieżnik ogumienia, wycieki płynów eksploatacyjnych, a kierujący pojazdem nie rejestruje czasu pracy. Dodatkowo wyszło na jaw, że pojazd nie ma aktualnych badań technicznych. Efektem przeprowadzonej kontroli autobusu był zatrzymany dowód rejestracyjny, a co za tym idzie jego całkowite wyeliminowanie z dalszej jazdy. Kierowca został ukarany mandatem, a właściciel firmy zostanie ukarany administracyjnie.

Apelujemy by informować policjantów o wyjazdach autokarów, którymi przewoźnicy mają zamiar świadczyć usługi na rzecz przewozu osób. Z uwagi na fakt, iż nadal dochodzi do przypadków zaniedbań stanu technicznego pojazdów, którymi przewożone są dzieci.

Opr. PM
Źródło: KPP w Jędrzejowie

  • autokar