Areszt dla sprawcy podpalenia budynku - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Areszt dla sprawcy podpalenia budynku

Data publikacji 11.10.2021

Decyzją kieleckiego sądu najbliższe 2 miesiące za kratkami spędzi 26-letni mieszkaniec gminy Chęciny. Jego zatrzymanie ma związek z pożarem budynków po byłym przedszkolu. Śledczy ustalili, że do zdarzenia doszło w wyniku podpalenia. Zdarzenie miało miejsce 3 października tego roku, w Chęcinach.

3 października kieleccy policjanci otrzymali informację o pożarze budynków, po byłym przedszkolu w Chęcinach. Po zakończeniu akcji gaśniczej śledczy przeprowadzili dokładne oględziny pogorzeliska, podczas których natrafili na ślady, świadczące o tym, że budynek najprawdopodobniej został podpalony. Wówczas do pomocy miejscowym kryminalnych przyszli stróże prawa z Wydziału d/w z Przestępczością Przeciwko Mieniu kieleckiej komendy. Ich ustalenia prowadziły do 26-latka, który w przeszłości miał już problemy z prawem. Do zatrzymania tego mężczyzny doszło w czwartek, na terenie gminy Chęciny.

Śledczy ustalili, że to najprawdopodobniej 26-latek podłożył ogień pod opuszczone budynki, co spowodowało pożar. Decyzją kieleckiego sądu mężczyzna najbliższe 2 miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach