Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chciał sprzedać podróbki

Data publikacji 27.09.2021

Na spore kłopoty naraził się 37- latek, który został zatrzymany w ostatni piątek na terenie miasta. Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą kieleckiej komendy ustalili, że mężczyzna sprzedawał ubrania, które posiadały najprawdopodobniej podrobione logotypy znanych marek. Jego zachowanie zostanie ocenione przez sąd. Za to przestępstwo grozi do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

W piątek policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, którzy na co dzień zwalczają przestępczość gospodarczą przeprowadzili kontrole targowiska znajdującego się na terenie miasta. Na jednym ze stoisk stróże prawa zauważyli mężczyznę, sprzedającego ubrania. W trakcie czynności okazało się, że odzież najprawdopodobniej posiada podrobione znaki towarowe znanych marek. Sprzedającym okazał się 37- latek. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie 663 ubrania, które mężczyzna miał w ofercie. Wśród towaru były m.in. koszulki, spodenki i czapki. Śledczy ustalają teraz, na jakie straty naraził sprzedający firmy odzieżowe.

Za wprowadzenie do obrotu towarów z podrobionym znakiem towarowym grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

 

Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach

  • podróbki
Powrót na górę strony