Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nie miał prawa jazdy, ale posiadał narkotyki

Data publikacji 02.09.2021

Czujnością i dociekliwością wykazali się funkcjonariusze grupy SPEED z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, którzy zatrzymali wczoraj do kontroli 17 –latka, kierującego motorowerem. Szybko wyszło na jaw, że młodzieniec nie posiadał uprawnień do kierowania jednośladem, natomiast miał przy sobie kilkanaście porcji najprawdopodobniej kokainy. Teraz może mu grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj po południu mundurowi grupy SPEED z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach na ulicy Grunwaldzkiej zatrzymali do kontroli kierującego skuterem. Chwilę później okazało się, że kierujący, 17 –letni mieszkaniec gminy Chęciny z trudem zachowywał spokój podczas rozmowy z funkcjonariuszami. Szybko wyszło na jaw, iż młodzieniec nie posiada uprawnień do kierowania jednośladem. Poddenerwowanie  młodego mężczyzny nie dawało spokoju policjantom. Dalsze czynności potwierdziły słuszność w podejrzliwości stróżów prawa. Policjanci przy 17 –latku ujawnili nieco ponad 8 gramów białego proszku. Wstępna jego analiza wykazała, że jest to najprawdopodobniej kokaina.

Mieszkaniec gminy Chęciny został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Zabezpieczona substancja zostanie teraz poddana szczegółowej analizie w laboratorium kryminalistycznym, a 17 –latek będzie musiał wytłumaczyć się przed sądem. Za posiadanie narkotyków ustawodawca przewidział karę do 3 lat pozbawienia wolności.      

Opr. DJ

Źródło: KWP w Kielcach

  • motorower
  • kluczyki i woreczki z białym proszkiem
Powrót na górę strony