Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Od drogowej kontroli do długiej listy zarzutów

Data publikacji 24.08.2021

Z popełnienia 6 przestępstwo i ponad 40 wykroczeń będzie się wkrótce tłumaczyć przed sądem 29- letni mieszkaniec powiatu. Mężczyzna, który został zatrzymany w niedzielny wieczór przez funkcjonariuszy z grupy „Speed” Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach odpowie m.in. za wielokrotną jazdę bez uprawnień, łamanie sądowego zakazu, kradzież z włamaniem oraz kradzież samochodu. Śledczy badają także, czy 29- latek prowadził volkswagena pod wpływem narkotyków. Niewykluczone, że oprócz kierowcy na ławie oskarżonych zasiądzie 32- letnia pasażerka, przy której policjanci z drogówki ujawnili proszek, wstępnie zidentyfikowany jako amfetamina.

Do zatrzymania 29- latka doszło w niedzielę, około godziny 20 na ul. Starowiejskiej w Kielcach. Właśnie tam kontrole pod kątem trzeźwości kierowców prowadzili mundurowi z grupy „Speed”, działającej przy Komendzie Wojewódzkiej Policji w Kielcach. Jednym z kontrolowanych aut był osobowy volkswagen, kierowany właśnie przez mieszkańca gminy Morawica. Od razu funkcjonariusze zwrócili uwagę, że w niemieckim samochodzie podróżuje 6 osób, a dziecko było przewożone poza fotelikiem. O ile badanie alkomatem wykazało, że kierowca był trzeźwy, to jego zachowanie wskazywało, że w chwili kontroli mógł znajdować się pod działaniem środków odurzających. Kolejne, bardzo duże kłopoty 29- latka pojawiły się, gdy stróże prawa zajrzeli do policyjnych systemów. Wówczas okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany przez kilka jednostek, w związku z popełnieniem szeregu przestępstw i wykroczeń. Śledczy ustalili, że zatrzymany w przeszłości 4- krotnie naruszył sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. 29- latek ma także związek z kradzieżą audi, która miała miejsce 8 lipca tego roku na terenie Kielc. Ponadto funkcjonariusze z morawickiego komisariatu przedstawili mężczyźnie 43 zarzuty popełnienia wykroczeń, m.in. kierowania pojazdem bez uprawnień, niedopuszczonym do ruchu oraz niestosowania się do obostrzeń covidowych. Mężczyźnie grozi kara, nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Jednak nie tylko kierowcę volkswagena czekają kłopoty. W samochodzie podróżowała także 32- latka, która w trakcie czynności była bardzo zdenerwowana. Kobieta w pewnym momencie próbowała ukryć foliowe zawiniątko. Nie uszło to uwadze policjantów z drogówki, którzy podejrzaną torebeczkę zabezpieczyli. W niej, jak wykazał tester, znajdowało się kilka gramów najprawdopodobniej amfetaminy. Podejrzana substancja trafiła do laboratoryjnych badań.

Opr. KM

Źródło: KWP/KMP w Kielcach

Powrót na górę strony