Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt za kradzież rozbójniczą

Data publikacji 30.06.2021

W ubiegłą niedzielę buscy policjanci zatrzymali 19-latka, który z prywatnej posesji w podbuskiej miejscowości dokonał kradzieży dwóch szczeniaków. Gdy właścicielka piesków próbowała odzyskać zwierzęta została zaatakowana gazem. Za taki czyn mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Został już tymczasowo aresztowany na 2 miesiące.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę tuż po godzinie 12 na prywatnej posesji  w gminie Busko-Zdrój. Wtedy to 19-letni mężczyzna złapał biegające po podwórku dwa szczeniaki rasy doberman i zaczął uciekać. Za mężczyzną wybiegła właścicielka czworonogów by odzyskać swoją własność, lecz przy próbie ich odebrania została zaatakowana gazem łzawiącym. Kobieta na pomoc wezwała swojego syna, który ruszył w pościg i w niedługim czasie ujął sprawcę, który w pobliskich zaroślach porzucił pieski. Amator cudzych zwierząt przekazany został w ręce policjantów. Noc spędził w policyjnym areszcie, a trakcie weryfikacji jego tożsamości mundurowi ustalili, że nastoletni mieszkaniec podkrakowskiej miejscowości posłużył się personaliami innej osoby, ponadto jest poszukiwany  przez jeden z zakładów poprawczych, z którego uciekł.

19- latek usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej. Grozi mu teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Został już tymczasowo aresztowany na 2 miesiące.

 

Opr. MZ

Źródło: KPP w Busku – Zdroju

  • osoba zatrzymana  w asyście policjanta
Powrót na górę strony