Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Terenowa wycieczka zakończona zarzutem

Data publikacji 21.04.2021

37-latek odpowie za uszkodzenie rezerwatu archeologicznego. Mężczyzna przemieszczając się motocyklem wjechał na teren zabytkowego obiektu. Za ten czyn zgodnie z ustawą o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami może mu grozić kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Przypomnijmy, do zdarzenia doszło 11 kwietnia bieżącego roku. Nieznany wówczas sprawca na crossowym motocyklu jeździł po zabytkowym Grodzisku w miejscowości Stradów w gminie Czarnocin. Takie zachowanie kierującego jednośladem niestety powoduje zniszczenia cennego obiektu. Zawiadomienie w tej sprawie trafiło do komendy następnego dnia. Ustaleniem tożsamości sprawcy zajęli się kazimierscy mundurowi. Policjanci zabezpieczyli nagranie opublikowane w sieci, gdzie widać motocyklistę przemieszczającego się po zabytkowym terenie. Zebrany materiał dowodowy doprowadził do 37-latka z powiatu pińczowskiego. W miniony poniedziałek wezwany mężczyzna zgłosił się do kazimierskiej komendy i złożył wyjaśnienia. 37-latek usłyszał zarzut  nieumyślnego uszkodzenia terenu rezerwatu archeologicznego, do którego się przyznał.

Za ten czyn zgodnie z ustawą o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami może mu grozić kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Opr. MC

Źródło: KPP Kazimierza Wielka

Powrót na górę strony