„Niebieski kwiecień” – pomagamy Marcinkowi - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

„Niebieski kwiecień” – pomagamy Marcinkowi

Data publikacji 07.04.2021

Marcin ma 6 lat. Młodszą siostrzyczkę. Kochających rodziców. Ma też autyzm. Rodzice każdego dnia walczą o to, aby Marcin w tym trudnym życiu radził sobie jak najlepiej. W geście solidarności z osobami borykającymi się z tym zaburzeniem kwiecień został ustanowiony miesiącem wiedzy o autyzmie.

Marcin Zięba jest synem funkcjonariusza Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim. Kiedy lekarze postawili ostateczną diagnozę to świat jego rodziny wywrócił się do góry nogami. Wszelkie plany, zamierzenia i marzenia zeszły na dalszy plan. Funkcjonowanie całej rodziny zostało podporządkowane rytmowi dnia i terapiom Marcina. Terapiom, które pochłaniają większą część domowego budżetu. Terapiom, które dają nadzieję na lepsze funkcjonowanie Marcina w społeczeństwie. Podejmowanie działań w dobie koronawirusa jest szczególnie utrudnione. Marzeniem rodziców jest aby Marcin mógł wziąć udział w obozie rehabilitacyjnym. Jednak koszty tego obozu są poza zasięgiem finansowym rodziny. Aby mogło spełnić się to małe marzenie, przez funkcjonariuszkę opatowskiej komendy, została założona zrzutka. Ponadto, w specjalnie utworzonej grupie na portalu społecznościowym prowadzone są licytacje, z których wpływy przekazywane są na sfinansowanie tego obozu.

Każda wpłacona złotówka ma ogromne znaczenie i przybliża nas do wysłania Marcina na letni turnus rehabilitacyjny. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy na https://zrzutka.pl/gzbtnm.

Opr. KCW

Źródło: KPP Opatów

  • zdjęcie poglądowe
    zdjęcie poglądowe