Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zniszczenia w Chęcinach, zatrzymania w Radomiu

Data publikacji 16.02.2021

Kryminalni z Komisariatu Policji w Chęcinach, wsparci przez funkcjonariuszy z Wydziału d/w z Przestępczością Przeciwko Mieniu kieleckiej komendy zatrzymali w poniedziałek dwóch mieszkańców Radomia. Dwudziestolatkowie są podejrzani o uszkodzenie atrapy armaty oraz 4 lamp oświetleniowych w rejonie chęcińskiego zamku. Do zdarzenia doszło na początku stycznia tego roku.

Na początku stycznia policjanci z Chęcin otrzymali zgłoszenie o aktach wandalizmu w rejonie zamku. Funkcjonariusze pracujący na miejscu potwierdzili m.in. uszkodzenie atrapy armaty ozdobnej oraz zniszczenie 4 latarni oświetleniowych. Przedstawiciele instytucji oszacowali straty na kwotę ponad 20 tys. zł. Stróże prawa z Referatu Kryminalnego chęcińskiego komisariatu ustalili, że zdarzenie miało miejsce 3 stycznia, a sprawcami byli dwaj nieznani wówczas mężczyźni. Mundurowym z Chęcin z pomocą przyszli funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępstw przeciwko mieniu. Intensywna praca i skrupulatna analiza materiałów wskazały śledczym właściwy kierunek. Ustalenia wskazywały, że związek ze zdarzeniem mieli dwaj 20- latkowie, mieszkający w Radomiu. W ostatni poniedziałek kryminalni z Kielc i Chęcin pojechali na teren województwa mazowieckiego i zatrzymali podejrzanych. Dodatkowo okazało się, że jeden z nich był poszukiwany, bo nie wpłacił ponad tysiąc złotych grzywny.

Zatrzymaniu już usłyszeli w Komisariacie Policji w Chęcinach zarzuty niszczenia cudzej rzeczy, do których się przyznali. Za to przestępstwo grozi im nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach

  • zatrzymany w asyście policjanta
  • zatrzymany w asyście policjanta
  • zniszczona atrapa armaty
  • zniszczona atrapa armaty
Powrót na górę strony