Groził przedmiotem przypominającym broń - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Groził przedmiotem przypominającym broń

Data publikacji 03.02.2021

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Końskich zatrzymali 38-latka, który wtargnął do jednego z lokali usługowych na terenie miasta, a następnie groził jego właścicielowi przedmiotem przypominającym broń. Zatrzymanemu może teraz grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałkowe popołudnie dyżurny koneckiej jednostki otrzymał niepokojące zgłoszenie z którego wynikało, że do jednego z lokali usługowych mieszczącego się na terenie miasta  wbiegł mężczyzna z przedmiotem przypominającym broń, a następnie oddał strzał w kierunku właściciela lokalu. Natychmiast na miejsce interwencji zostali skierowani policjanci, którzy błyskawicznie zatrzymali napastnika. Okazało się, że był to 38-letni mieszkaniec gminy Końskie, który w tak nietypowy sposób chciał się „rozliczyć” ze swoim byłym pracodawcą. Broń okazała się bronią gazową, a 59- letniemu właścicielowi warsztatu nic poważnego się nie stało. Dodatkowo policjanci podczas przeszukania pomieszczeń użytkowanych przez 38-latka ujawnili m.in wiatrówkę oraz przedmiot przypominający strzelbę gładkolufową, dwie ładownice do śrutu, 100 sztuk amunicji do broni gazowej oraz pudełko ze stalowymi kulkami. Broń została zabezpieczona do szczegółowej ekspertyzy, zaś śledczy sprawdzają, w jaki sposób 38- latek wszedł w posiadanie tych przedmiotów.

Napastnik dziś usłyszał zarzuty  m.in. posiadania broni  i amunicji bez zezwolenia,  narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, groźby karalnej oraz zmuszenia do określonego zachowania. Za popełnione czyny grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Opr. MP

Źródło: KPP w Końskich

  • zabezpieczona broń