Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Czułem się dobrze” – nietrzeźwy kierowca zatrzymany

Data publikacji 21.01.2021

Blisko 2 promile alkoholu w organizmie miał kierujący volkswagenem mężczyzna, który został zatrzymany wczoraj do kontroli przez policjantów z włoszczowskiej grupy SPEED. Dodatkowo pojazd, którym kierował 51-latek był niesprawny i nie posiadał aktualnych badań technicznych.

Wczoraj mundurowi z włoszczowskiej grupy SPEED w gminie Radków zatrzymali do kontroli drogowej kierującego volkswagenem. Podczas kontroli policjanci od mężczyzny wyczuli woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że miał on blisko dwa promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo pojazd, którym kierował 51 – latek był niesprawny i nie posiadał aktualnych badań technicznych. Mężczyzna oświadczył policjantom, że czuł się dobrze i dlatego zdecydował się na kierowanie. Pojazd został odholowany, natomiast kierowca stracił prawo jazdy a za swoje czyny odpowie przed sądem.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości można spędzić w więzieniu nawet na 2 lata. Dodatkowo grozi wysoka kara finansowa i wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów.

Opr. MJ

Źródło: KPP we Włoszczowie

  • samochód na lawecie
  • koło pojazdu
  • koło pojazdu
Powrót na górę strony