Policjantom podał dane brata - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Policjantom podał dane brata

Data publikacji 14.01.2021

W ciągu ostatniej doby na terenie Kielc i powiatu mundurowi zatrzymali 5 osób poszukiwanych. Wśród nich był 20- latek, który w obawie przed zatrzymaniem podał dane swojego brata. Na jego nieszczęście funkcjonariusze z kieleckiego oddziału prewencji historyjkę zweryfikowali i wyszło na jaw, że w tym samym czasie jego brat śpi we własnym pokoju.

Opady śniegu nie przeszkodziły stróżom prawa w skutecznych poszukiwaniach osób skazanych. Tylko w środę policjanci zatrzymali pięciu mężczyzn, którzy pomimo wydania prawomocnych wyroków, nie stawili się w areszcie by odbyć zasądzoną karę. Najdłużej w celi spędzi 48- latek z gminy Bieliny, który został skazany na 1,5 roku pozbawienia wolności za włamanie.

Nieudolną próbę ratowania swojej wolności podjął 20- latek. Tego mężczyznę napotkali na jednej z klatek schodowych w centrum miasta mundurowi z Oddziału Prewencji Policji w Kielcach. Młody człowiek początkowo podawał dane swojego brata. Gdy policjanci rozpytywali go, oświadczył, że ma brata bliźniaka a on sam nigdy nie był karany. Jednak funkcjonariusze nie dali temu wiary i szybko okazało się, że ich podejrzenia były słuszne. Okazało się bowiem, że brat 20- latka spał w tym czasie spokojnie we własnym pokoju, a napotkany na klatce mężczyzna, jest tym, który musi spędzić w areszcie 1 rok.

 

Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach

  • zatrzymany tyłem w asyście policjanta