Szaleńcza jazda 37-latka - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Szaleńcza jazda 37-latka

Data publikacji 12.01.2021

Pomimo licznych apeli o rozwagę i ostrożność na drodze, w dalszym ciągu zdarzają się kierowcy, którzy lekceważą przepisy ruchu drogowego. W sobotę sandomierscy policjanci z grupy SPEED zatrzymali 37-latka, który pędził w obszarze zabudowanym z prędkością 135 km/h. Dodatkowo mężczyzna popełnił kilka innych wykroczeń. Zgodnie z obowiązującymi przepisami stracił prawo jazdy.

W sobotę po godzinie 19:00 sandomierscy policjanci z grupy SPEED patrolując rejon drogi K79 w miejscowości Łoniów zauważyli pojazd marki Opel poruszający się z nadmierną prędkością. Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do działania. Wykonany przez policjantów pomiar prędkości wskazał, że kierowca opla rozpędził swój pojazd do 135 km/h w obszarze zabudowanym. Pomimo niekorzystnych warunków atmosferycznych i słabej widoczności, kierowca popełniał kolejne wykroczenia. Podczas niebezpiecznej jazdy 37-latek przekraczał podwójną linię ciągłą i nie stosował się do poleceń wydawanych przez sandomierskich mundurowych.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami mężczyzna stracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Ponadto policjanci nałożyli na niego mandat karny w wysokości 1200 złotych oraz 21 punktów karnych.

Pamiętajmy, droga to nie tor wyścigowy, a nadmierna prędkość to jedna z częstych
przyczyn wypadków drogowych.

Opr. PK
Źródło: KPP Sandomierz

Opis filmu: zatrzymanie pojazdu za przekroczenie prędkości

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 13.86 MB)