Krótko cieszył się uprawnieniami - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Krótko cieszył się uprawnieniami

Data publikacji 11.01.2021

Włoszczowscy policjanci z grupy SPEED zatrzymali wczoraj prawo jazdy 19-letniemu kierowcy. Młody mężczyzna w okresie niespełna dwóch lat od dnia uzyskania po raz pierwszy uprawnień do kierowania, trzykrotnie dopuścił się wykroczeń przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji.

Wczoraj w miejscowości Moskorzew włoszczowscy policjanci z grupy SPEED zatrzymali do kontroli BMW. Autem kierował 19-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego. Powodem kontroli była nadmierna prędkość. Mężczyzna w obszarze zabudowanym jechał za szybko o 42 km/h. W trakcie kontroli okazało się, że młody kierowca, prawo jazdy posiada od marca 2019 roku, a na swoim koncie ma już popełnione dwa wykroczenia przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji, takie jak przekroczenie prędkości i spowodowanie kolizji drogowej. Dodatkowo okazało się, że pojazd, którym kierował 19-latek jest niedopuszczony do ruchu. Młody kierowca został ukarany mandatami karnymi, a z racji tego, że to jego kolejne przekroczenie prędkości w ciągu dwóch lat, mundurowym nie pozostało nic innego jak zatrzymać mu uprawnienia do kierowania.  

Art. 135 pkt. 1 lit. d mówi o tym, że policjant zatrzyma prawo jazdy kierującemu w przypadku stwierdzenia, na podstawie prawomocnych rozstrzygnięć, że w okresie 2 lat od dnia wydania po raz pierwszy prawa jazdy popełnił on przestępstwo przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji lub trzy wykroczenia określone w art. 86 § 1 lub 2, art. 87 § 1, art. 92a w przypadku przekroczenia dopuszczalnej prędkości o ponad 30 km/h lub art. 98 ustawy z dnia 20 maja 1971 r. – Kodeks wykroczeń.

 

Opr. MJ

Źródło: KPP we Włoszczowie

  • widok pojazdu z policyjnego miernika prędkości