Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nieudana wycinka

Data publikacji 08.01.2021

W minioną środę funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu wspólnie z policjantami z Wydziału Kryminalnego KWP w Kielcach na gorącym uczynku zatrzymali sprawców kradzieży. Trzech mężczyzn i jedna kobieta zajmowali się wycinaniem katalizatorów z zaparkowanych samochodów.

Do zatrzymania doszło w środę, o godzinie 3 nad ranem. W wyniku własnych ustaleń policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu kieleckiej komendy wspólnie z kryminalnymi z komendy wojewódzkiej, na terenie osiedla Na Stoku, na gorącym uczynku zatrzymali trzech mężczyzn i jedną kobietę. Dokonywali oni kradzieży katalizatora z jednego z zaparkowanych pojazdów. Wszystkie zatrzymane osoby to mieszkańcy województwa śląskiego, widniejący już w kartotekach policyjnych. Policjanci oprócz wyciętego katalizatora zabezpieczyli również narzędzia potrzebne do przeprowadzenia „zabiegu wycinki” fragmentu układu wydechowego.

Jak ustalili policjanci, grupa trudniła się w demontażu katalizatorów od października ubiegłego roku. Działali głównie na terenach trzech województw: świętokrzyskiego, śląskiego i małopolskiego. Wobec wszystkich podejrzanych zastosowano dozór policyjny i poręczenie majątkowe. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Opr. MPK

Źródło: KMP w Kielcach

  • zabezpieczone narzędzia
    zabezpieczone narzędzia
  • zabezpieczone narzędzia
    zabezpieczone narzędzia
  • zabezpieczone narzędzia
    zabezpieczone narzędzia
Powrót na górę strony