Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wiele zależy od nas samych – pierwsze kontrole

Data publikacji 28.12.2020

Od dziś obowiązują nowe ograniczenia epidemiologiczne. W czasie pierwszych godzin od wprowadzenia zmian, policjanci sprawdzali poziom stosowania się do przepisów. Kontrole prowadzone były na stokach narciarskich, w siłowniach, galeriach handlowych i wielu innych obiektach. Ich właściciele wykazali się odpowiedzialnością.

W związku z wprowadzeniem zmian w przepisach mających na celu zapobieganie rozprzestrzeniania się wirusa, świętokrzyscy policjanci dziś przeprowadzili kontrole obiektów, w których obowiązują nowe ograniczenia. Mundurowi sprawdzili 7 stoków narciarskich, 83 siłownie, 16 galerii handlowych, 287 placówek handlowych, 4 lodowiska, 5 pływalni. Policjanci w 26 przypadkach dokonywali kontroli wymienionych obiektów wspólnie ze służbami sanitarnymi.

W większości przypadków działania odbywały się bez komplikacji. Dziękujemy za wykazywaną do tej pory odpowiedzialność. Podczas licznych sprawdzeń policjanci napotkali jedynie 3 sytuacje, w których były nieprawidłowości. Dwie z nich zakończyły się mandatami karnymi, w jednym przypadku sprawa trafi do sądu. Dotyczyły one niestosowania się do obowiązku zasłaniania ust i nosa.

Aktualne ograniczenia

Powrót na górę strony