Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Negatywne emocje i ich kłopotliwy skutek

Data publikacji 22.12.2020

Chuligańskim wybrykiem rozpoczął swoją kartotekę 45-letni mieszkaniec miasta. Jak wynika z ustaleń śledczych, ten mężczyzna najprawdopodobniej urwał lusterka zewnętrzne w pięciu samochodach, zaparkowanych w dzielnicy Sieje. Jego zachowanie wkrótce oceni sąd.

Pilne zgłoszenie wpłynęło do kieleckich policjantów w niedzielę, po godzinie 18:30. Zgłaszająca, która zadzwoniła na numer alarmowy 112 informowała, że nieznany jej mężczyzna wyrywał lusterka samochodowe. Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Kielcach przekazał sygnał do wszystkich patroli, a na miejsce niezwłocznie ruszyli wywiadowcy. To właśnie oni patrolując wskazany rejon zauważyli mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi podanemu przez zgłaszającą. Okazał się nim 45-latek, który w przeszłości nie miał kłopotów z prawem. Badanie alkomatem wykazało, że w chwili zatrzymania podejrzewany miał blisko 2 promile w swoim organizmie. Mężczyzna resztę wieczoru spędził w policyjnym areszcie.

Pracujący na miejscu funkcjonariusze z komisariatu z osiedla Na Stoku ujawnili 5 samochodów, które miały uszkodzone lusterka. Ostateczne straty wyrządzone przez wandala nadal są szacowane, ale już wiadomo, że zatrzymany będzie odpowiadał za przestępstwo. 45-latek przyznał się do uszkodzenia lusterek w zaparkowanych samochodach, a jego wyjaśnienia i zachowanie oceni sąd. Za niszczenie cudzej rzeczy kodeks karny przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach

Powrót na górę strony