Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nie zatrzymała się do kontroli ponieważ była pijana

Data publikacji 21.12.2020

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Małogoszczu zatrzymali 48-letnią mieszkankę gminy, która kierując autem nie zatrzymała się do kontroli, podjęła także próbę ucieczki. Kobieta była nietrzeźwa, badanie wykazało blisko 2,5 promila alkoholu.

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Małogoszczu, w piątkowe popołudnie patrolując ulice miasta zauważyli osobowego fiata. Styl jazdy kierującej mógł świadczyć o tym, że jest nietrzeźwa. Stróże prawa postanowili zatrzymać auto do kontroli drogowej, jednak kobieta widząc sygnały dawane przez policjantów nakazujące zatrzymanie, nie reagowała. Mundurowi natychmiast ruszyli za nią w pościg. Po zajechaniu drogi radiowozem, stróże prawa zatrzymali ścigany pojazd. Przyczyna nieodpowiedzialnego zachowania kobiety szybko wyszła na jaw. Okazało się bowiem, że ma ona w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu.

Kierująca trafiła do policyjnej celi, gdzie miała czas by przemyśleć swoje czyny. Oprócz wysokiej grzywny, grozi jej kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Opr.MK
Źródło: KPP w Jędrzejowie

Powrót na górę strony