Areszt za handel narkotykami i kolejne zatrzymanie - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Areszt za handel narkotykami i kolejne zatrzymanie

Data publikacji 21.11.2020

Wczoraj Sąd Rejonowy w Busku – Zdroju na wniosek miejscowej Prokuratury zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy wobec 23 – letniego mieszkańca województwa podkarpackiego. Mężczyzna został zatrzymamy we wtorek 17 listopada na terenie gminy Pacanów. To nie koniec. Wczoraj po południu w centrum Buska – Zdroju doszło do kolejnego zatrzymania. Tym razem buscy kryminalni i policjanci z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji KWP w Kielcach zatrzymali 3 osoby. Dwie z nich, po wykonaniu czynności jeszcze tego samego dnia zostały zwolnione, natomiast 45 – letni mieszkaniec województwa podkarpackiego trafił do policyjnej celi. Mężczyzna podejrzany jest o wprowadzanie do obrotu znacznych ilości substancji psychotropowych.

Przypomnijmy. W miniony wtorek, 17 listopada stopniccy policjanci uzyskali informację, że w jednym z domostw na terenie gminy Pacanów mogą być przechowywane narkotyki. Funkcjonariusze pojechali pod wskazany adres. Tam zastali 23 – letniego mieszkańca województwa podkarpackiego, który użytkował wynajmowany lokal. W trakcie przeszukania funkcjonariusze znaleźli w różnych miejscach między innymi w lodówce, łącznie cztery zawiniątka z zawartością białego proszku. Stróże prawa przejęli ponad 200 gramów amfetaminy o szacunkowej wartości przekraczającej 10 tysięcy złotych. Wczoraj na wniosek Prokuratury Rejonowej w Busku – Zdroju, Sąd zastosował wobec 23 – letniego podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

To nie koniec. Wczoraj po południu w centrum Buska – Zdroju doszło do kolejnego zatrzymania.  Z posiadanych przez buskich kryminalnych informacji wynikało, że osoba, która miała być zatrzymana może posiadać broń palną, której może użyć. Aby zminimalizować ryzyko, do realizacji tego zadania przystąpili policjanci z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. Podczas dynamicznego zatrzymania z użyciem środków pirotechnicznych, między innymi granatów hukowych zatrzymane zostały 3 osoby. Dwie z nich, po wykonaniu czynności jeszcze tego samego dnia zostały zwolnione, natomiast 45 – letni mieszkaniec województwa podkarpackiego trafił do policyjnej celi.

Dziś był przesłuchiwany. W Prokuraturze usłyszał zarzut wprowadzania do obrotu znacznych ilości substancji psychotropowych, za co grozi kara od 2 do nawet 12 lat pozbawienia wolności. Prokuratura Rejonowa w Busku – Zdroju również w przypadku tego mężczyzny wystąpiła do Sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie.     

Opr. TP

Źródło: KPP w Busku - Zdroju

  • moment zatrzymania