Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwania w podmokłym lesie

Data publikacji 02.11.2020

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania dwóch kobiet, które podczas grzybobrania zgubiły się w lesie. Z pomocą przyszli mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Końskich oraz Komisariatu Policji w Radoszycach. Kilkugodzinne poszukiwania okazały się skuteczne.

Wczoraj około południa dyżurny koneckiej jednostki otrzymał niepokojące zgłoszenie, z którego wynikało, że dwie kobiety w rejonie miejscowości Maleniec poszły do lasu na grzyby. Z informacji wynikało, że teren jest podmokły oraz bagienny i niebezpieczny. Na miejsce szybko skierowany został patrol ruchu drogowego oraz policjanci z komisariatu w Radoszycach. Mundurowi byli w ciągłym kontakcie telefonicznym z kobietami, które zgubiły się w lesie. Po około godzinie intensywnych poszukiwań w podmokłym terenie, policjanci odnaleźli 62-latkę oraz 42-latkę. Działania Policjantów pozwoliły na bezpieczne wyprowadzenie z lasu mieszkanek Łodzi. Kobietami zaopiekowali się członkowie ich rodzin.

Apelujemy o to, aby wybierając się na grzybobranie zachować szczególną ostrożność i nie zapominać o własnym bezpieczeństwie. Znajomość pobliskiego terenu oraz zdrowy rozsądek to niezbędne elementy, aby z takiej wycieczki wrócić szczęśliwie. Pamiętajmy, aby zabierać ze sobą telefon komórkowy z naładowaną baterią.

Opr. MP

Źródło: KPP w Końskich

  • las, w którym prowadzono poszukiwania
    las, w którym prowadzono poszukiwania
Powrót na górę strony