Aktualności

Szybkie rozwiązanie zagadki znikających ubrań, żywności i pieniędzy

Data publikacji 14.10.2020

Nawet do 5 lat w więziennej celi może spędzić 54- latka, zatrzymana we wtorek przez kryminalnych z Komisariatu Policji w Chęcinach. Z ustaleń śledczych wynika, że kobieta w ciągu ostatnich 10 dni dwukrotnie okradła mieszkańca gminy Piekoszów. By tego dokonać, skorzystała z otwartego okna.

Wszystko zaczęło się w poniedziałek, gdy do chęcińskiego komisariatu zgłosił się 37- letni mieszkaniec gminy Piekoszów. Mężczyzna poinformował funkcjonariuszy, że najprawdopodobniej został okradziony. Zgłaszający stwierdził, że z jego domu zniknęły ubrania, żywności i pieniądze. Straty wycenił na łączną kwotę 800 złotych. Zainteresowani sprawą stróże prawa z Referatu Kryminalnego miejscowego komisariatu ustalili, że nieznany sprawca wszedł do domu pokrzywdzonego przez niezamknięte okno. Pracując nad sprawą policjanci błyskawicznie wpadli na właściwy trop. Podejrzenia padły na 54- latkę, zamieszkującą sąsiednią miejscowość, która w przeszłości nie miała konfliktów z prawem. Podejrzewanej kryminalni złożyli wizytę we wtorkowy poranek i bardzo szybko znaleźli potwierdzenie swoich ustaleń. W trakcie przeszukania mundurowi ujawnili bowiem część łupów, m.in. ubrania i konserwy. 54- latka została zatrzymana i trafiła na przesłuchanie.

Mieszkanka gminy Piekoszów już usłyszała zarzut. Za kradzież kodeks karny przewiduje nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach

  • odzyskane rzeczy