O dwóch takich co nietrzeźwi kierowali jednym pojazdem - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

O dwóch takich co nietrzeźwi kierowali jednym pojazdem

Data publikacji 22.09.2020

Wczoraj policjanci kieleckiego oddziału prewencji zatrzymali dwóch mężczyzn. Obaj podejrzewani są o kierowanie pojazdem mechanicznym znajdując się pod wpływem alkoholu. Okazało się, że podczas nieudanych prób manewrowania na Placu Niepodległości zmieniali się za kierownicą osobowego audi.

Zgłoszenie do dyżurnego dotarło około godziny 9:00. Według przekazanych informacji, na Placu Niepodległości w Kielcach znajdowali się nietrzeźwi mężczyźni, którzy w takim właśnie stanie przyjechali na miejsce osobowym audi. Interwencję podjęli funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji w Kielcach, którzy na parkingu przy dworcu PKP napotkali opisywane w zgłoszeniu osoby. Wylegitymowani obywatele Ukrainy utrzymywali, że samochodem na miejsce przyjechał ktoś inny, oczywiście nieznany im, który oczywiście oddalił się w nieznanym kierunku. 39 i 18-latek mieli być tylko pasażerami wspomnianego audi. W czasie interwencji policjanci usłyszeli jeszcze kilka wersji wydarzeń, które zmieniały się jak w kalejdoskopie. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że 18-latek miał około jednego, natomiast jego starszy towarzysz aż cztery promile alkoholu w organizmie.

Policjanci dotarli do nagrań z monitoringu, gdzie widać nieudolne manewry mężczyzn niemieckim autem na Placu Niepodległości. Kiedy próba jednego z nich nie powodzi się, zastępuje go kolega. Tak nietrzeźwi mężczyźni, na zmianę, jednym samochodem łamali przepisy.

Obaj zostali zatrzymani. Przed sądem przyjdzie im opowiedzieć ostateczną wersję wydarzeń, a grozić może im do 2 lat pozbawienia wolności.

Opr. MŚ

Źródło: KMP w Kielcach

  • audi, którym przemieszczali się zatrzymani
    audi, którym przemieszczali się zatrzymani
  • audi, którym przemieszczali się zatrzymani
    audi, którym przemieszczali się zatrzymani
  • zatrzymani
    zatrzymani