Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pędził kursowym autobusem

Data publikacji 21.09.2020

Na najbliższe 3 miesiące zostało dziś zatrzymane prawo jazdy 46 –latkowi, który przekroczył dopuszczalną prędkość kursowym autobusem w miejscowości Borek Klimontowski. Gdy policjanci z grupy SPEED zauważyli szybko poruszający się pojazd, postanowili to natychmiast zweryfikować. Wtedy wyszło na jaw, że kierujący przewożący 13 pasażerów w obszarze zabudowanym przekroczył prędkość o 55 km/h.

Policjanci ze specgrupy SPEED, zajmujący się zwalczaniem drogowych piratów patrolowali dziś rano drogę krajową nr 9 w powiecie Sandomierskim. Przed godziną 9 mundurowi zauważyli kursowy autobus marki Mercedes, który na „gołe oko” jechał znacznie szybciej niż pozwalają na to przypisy. Chwile później wyszło na jaw, że w miejscowości Borek Klimontowski 46 –latek, przewożący 13 pasażerów znacznie przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym. Wykonany pomiar wykazał, iż kierujący autobusem rozpędził się do 105 km/h.

Ostatecznie 46 –latkowi zostało zatrzymane prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące oraz zostało on ukarany mandatem karnym. Warto podkreślić, że podobny los w ciągu ostatniego weekendu spotkało 26 innych kierujących, których do kontroli zatrzymali policjanci z grupy SPEED. Przypominamy, iż przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h skutkuję obligatoryjnym zatrzymaniem prawa jazdy na okres 3 miesięcy.

Opr. DJ

Źródło: KPP w Sandomierzu

Powrót na górę strony