Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sygnalizator – podsumowanie działań

Data publikacji 17.09.2020

W środę na terenie miasta i powiatu policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach przeprowadzili działania „Sygnalizator”. Głównym celem było podniesienie świadomości kierowców i pieszych naruszających obowiązek stosowania się do sygnalizacji świetlnej, oraz przeciwdziałanie popełnianiu tych wykroczeń.

Niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej to bardzo poważne wykroczenie, które w konsekwencji może doprowadzić do kolizji i wypadków drogowych. Tylko w I połowie 2020 roku na terenie Kielc i powiatu policjanci odnotowali 30 zdarzeń, spowodowanych tym wykroczeniem. W 4 przypadkach były to wypadki, w których osoby odniosły obrażenia. Stąd przeprowadzone w godzinach 6 – 22 przez mundurowych z kieleckiej drogówki działania, które miały na celu zdyscyplinowanie zarówno kierowców, jak i pieszych.

W trakcie akcji funkcjonariusze ujawnili 27 przypadków niestosowania się do sygnalizacji świetlnej. W służbie policjanci wykorzystywali rejestratory obrazu, przy pomocy których monitorowali najbardziej newralgiczne skrzyżowania. Dziania „Sygnalizator” to cykliczne działania prowadzone przez mundurowych z Wydziału Ruchu Drogowego kieleckiej komendy.

Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach

Film Sygnalizator – podsumowanie działań

Opis filmu: Sygnalizator – podsumowanie działań

Pobierz plik Sygnalizator – podsumowanie działań (format mp4 - rozmiar 5.76 MB)

Powrót na górę strony