Kolejne zatrzymane narkotyki - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Kolejne zatrzymane narkotyki

Data publikacji 16.09.2020

Mundurowi z Komisariatu Policji w Stąporkowie zatrzymali do kontroli drogowej osobowe audi. Podczas czynności okazało się, że 21-letnia kierująca, prowadziła auto pod wpływem alkoholu. U trójki jej pasażerów, z których jeden był poszukiwany ujawniono narkotyki.

Wczoraj w nocy patrol z Komisariatu Policji w Stąporkowie, na terenie miasta zatrzymał do kontroli drogowej osobowe audi. Nerwowe zachowanie podróżujących wzbudziło podejrzenia u funkcjonariuszy. W toku wykonywanych czynności okazało się, że 21-latka, która kierowała pojazdem była pod wpływem alkoholu. W jej organizmie było ponad 0,5 promila alkoholu. Podczas dalszej kontroli policjanci u 37-letniego pasażera ujawnili woreczek foliowy z zwartością białego proszku w ilości około 30 gramów, który w swoim składzie po wstępnym sprawdzeniu wykazał amfetaminę. Kolejny pasażer, 20-latek również posiadał ujawniono również woreczek foliowy z zawartością białego proszku w ilości około 6 gramów tej samej substancji. Ostatnim w samochodzie był 17-latek, przy którym funkcjonariusze ujawnili czarną torbę z zwartością woreczków foliowych – w nich znajdował się susz w ilości około 40 gramów oraz porcja białego proszku i inne zakazane substancje. Wszystkie zabezpieczone środki trafią do szczegółowej analizy.

Na domiar złego, 37-latkek był poszukiwany przez Policję, w związku z karą 1 roku i 4 miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwa narkotykowe. Teraz wszyscy odpowiedzą przed sądem.

Opr. MP

Źródło: KPP w Końskich

  • zabezpieczone substancje
    zabezpieczone substancje