Szybko nie wyjdzie na wolność - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Szybko nie wyjdzie na wolność

Data publikacji 31.07.2020

Kryminalni z Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób kieleckiej komendy zatrzymali w czwartek 35- latka. Mieszkaniec powiatu koneckiego był poszukiwany przez sąd, bowiem nie stawił się w areszcie, by odbyć karę 2 lat pozbawienia wolności za oszustwo. Mężczyzna już jest za kratkami i odsiaduje zasądzoną karę.

Zespół Poszukiwań i Identyfikacji Osób to komórka Wydziału Kryminalnego kieleckiej komendy, która zajmuje się m. in. zatrzymywaniem osób unikających kontaktu z wymiarem sprawiedliwości. Ci funkcjonariusze, oprócz prowadzenia poszukiwań za mieszkańcami miasta i powiatu kieleckiego, współpracują także z innymi jednostkami Policji na terenie kraju.

Poszukiwania za wspomnianym 35- latkiem prowadzili kryminalni z KPP w Końskich od 2017 roku. Mężczyzna był w przeszłości mieszkańcem tamtego powiatu, ale od wielu lat ukrywał się przed organami ścigania. Miało to związek z prawomocnym wyrokiem za oszustwo. Specjalizujący się w poszukiwaniach policjanci z Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób Wydziału Kryminalnego kieleckiej komendy miejskiej ustalili, że skazany najprawdopodobniej ukrył się na terenie miasta. W czwartek kieleccy stróże prawa dotarli do jednego z mieszkań na osiedlu Czarnów. Tam zastali bardzo zaskoczonego wizytą mundurowych 35- latka. Mężczyzna został zatrzymany i już odbywa karę 2 lat pozbawienia wolności.

 

Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach