Nie wyciągnął wniosków ze swoich błędów - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Nie wyciągnął wniosków ze swoich błędów

Data publikacji 30.07.2020

Wczoraj buscy kryminalni podczas działań na miejskim placu targowym ujawnili 64 – letniego mieszkańca Kielc, który posiadał krajankę tytoniową bez polskich znaków akcyzowych. Ten sam mężczyzna był już zatrzymany przez policjantów w podobnych okolicznościach na początku czerwca bieżącego roku. Wtedy funkcjonariusze przejęli i zabezpieczyli 33 kg. suszu krajanki tytoniowej. Wczoraj było to prawie 18 kilogramów. Za taki czyn ustawodawca przewidział wysoką grzywnę, a nawet karę pozbawienia wolności.

Na początku czerwca bieżącego roku funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z buskiej komendy przyłapali na „gorącym uczynku” 64 – letniego mieszkańca Kielc, który wprowadzał do obrotu wyroby akcyzowe bez polskich znaków akcyzowych. Swoim zachowaniem naruszał przepisy kodeksu karnego skarbowego. Wtedy kryminalni przejęli i zabezpieczyli łącznie 33 kg. tytoniu.

Ustalenia buskich kryminalnych wskazywały, że mieszkaniec Kielc nie zaprzestał zabronionego procederu. Wczoraj pojechali w okolice placu targowego w Busku – Zdroju. Tam zauważyli znanego im 64 – latka oraz auto, którym się poruszał. Podczas przeszukania pojazdu policjanci znaleźli 28 półkilogramowych worków foliowych z zawartością krajanki tytoniowej. Stróże prawa przeszukali też miejsce zameldowania i zamieszkania kielczanina. W drugim z należących do niego pojazdów znaleźli kolejne 7 worków krajanki. Po wykonaniu wszystkich czynność mężczyznę zwolniono.

Za taki czyn może grozić wysoka grzywna, a nawet kara pozbawienia wolności.

Opr. TP

Źródło: KPP w Busku – Zdroju

 

  • Zabezpieczona krajanka tytoniowa