Nocą policjanci ruszyli na ratunek - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Nocą policjanci ruszyli na ratunek

Data publikacji 29.07.2020

Dziś, tuż po północy policjanci ruszyli na ratunek 43-letniemu desperatowi. Mieszkaniec gminy Wiślica groził targnięciem się na swoje życie. Przed przyjazdem policjantów, mężczyzna opuścił domostwo i poszedł w nieznanym kierunku. Niespełna godzinę później został odnaleziony przez stróży prawa i przekazany pod odpowiednią opiekę.

Krótko po północy dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju otrzymał informację o mieszkańcu gminy Wiślica, który próbował targnąć się na swoje życie. Zgłaszająca dodała, że 43-latek opuścił domostwo i poszedł w nieznanym kierunku. Kobieta ciągle obawiała się o jego życie i zdrowie. Na miejsce jako pierwsi przyjechali mundurowi z Komisariatu Policji w Solcu – Zdroju. W poszukiwaniu desperata zaczęli sprawdzać zabudowania znajdujące się na posesji. Do pomocy z Buska – Zdroju ruszyła kolejna policyjna załoga. Z uwagi na powagę sytuacji w buskiej komendzie ogłoszono alarm.

W niespełna godzinę od zgłoszenia mężczyzna został odnaleziony przez policjantów. Nie miał widocznych obrażeń, jednak po przebadaniu przez załogę karetki pogotowia trafił pod opiekę lekarzy.    

Kolejne w ostatnim czasie zdarzenie potwierdza fakt, że bardzo ważne jest szybkie powiadomienie służb ratunkowych. Natychmiastowe rozpoczęcie poszukiwań zwiększa szanse odnalezienia osoby zaginionej. 

Opr. TP

Źródło: KPP w Busku – Zdroju