Nadal żerują na osobach starszych - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nadal żerują na osobach starszych

Data publikacji 13.07.2020

Oszuści nie przestają wykorzystywać dobroduszności seniorów. Mimo wielu apeli i licznych ostrzeżeń osoby starsze dają się oszukiwać i tracą swe oszczędności. W piątek 87 – letnia skarżyszczanka przekazała przestępcom 16 000 złotych.

W piątek do seniorki zadzwoniła kobieta, która podała się za jej synową. Powiedziała, że przebywa w banku i potrzebuje finansowej pomocy na spłatę rzekomego zadłużenia. Aby mogła wypłacić pieniądze ze swojej lokaty, najpierw musi zapłacić 20000 złotych zadłużenia. W przeciwnym razie bank nie wypłaci jej oszczędności. Oszustka poprosiła o przekazanie pieniędzy kurierowi, bowiem ona sama nie może opuścić placówki bankowej. Seniorka wydała przestępcom 16000 złotych. Tego dnia skarżyscy policjanci odnotowali jeszcze jedno tego typu zgłoszenie. Jednak inna mieszkanka miasta nie dała się zwieść.

Pamiętajmy!!! Odbierając telefon od osób, które żądają wydania gotówki, bądź jej wypłacenia z banku,  bądźmy pewni, że to oszuści. Po raz kolejny apelujemy o ostrożność i zdrowy rozsądek w kontaktach z nieznajomymi. O takich przypadkach niezwłocznie informujmy policję, rodzinę, najbliższych sąsiadów lub znajomych.

 Opr. JG

Źródło: KPP w Skarżysku - Kamiennej