Zuchwała kradzież maszyny budowlanej - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Zuchwała kradzież maszyny budowlanej

Data publikacji 13.07.2020

W nocy ze środy na czwartek w ubiegłym tygodniu ktoś z posesji w podbuskiej miejscowości ukradł koparko-ładowarkę o wartości około 15 000 zł. W wyniku mozolnej pracy kryminalnych, w miniony piątek zatrzymany został 26 – letni mieszkaniec gminy Solec – Zdrój podejrzewany o dokonanie tego czynu. Za kraty trafił także 51 – letni mieszkaniec powiatu kazimierskiego, który pomógł w ukryciu skradzionej maszyny. Odzyskany sprzęt budowlany trafił do prawowitego właściciela. Za dopuszczenie się kradzieży szczególnie zuchwałej kodeks karny przewiduje karę nawet do 8 lat pozbawiania wolności.

W ubiegły czwartkowy poranek do buskich policjantów trafiło zgłoszenie o kradzieży. W nocy ze środy na czwartek ktoś z posesji w podbuskiej miejscowości ukradł koparko-ładowarkę. Właściciel oszacował wartość maszyny na kwotę 15 000 zł. Funkcjonariusze na miejscu zebrali i zabezpieczyli ślady i przystąpili do ustalania sprawcy bądź sprawców tego czynu. W wyniku mozolnej pracy, kryminalni w miniony piątek zatrzymali 26 – letniego mieszkańca gminy Solec – Zdrój. To właśnie jego podejrzewali o kradzież. Mężczyzna przyznał się i wyjaśnił jak do tego doszło. Wskazał również, gdzie znajduje się utracona maszyna. Na odpowiedzialność karną naraził się także 51 – letni mieszkaniec powiatu kazimierskiego. Pomagał on w ukryciu skradzionej pod Buskiem koparko-ładowarki. Odzyskany przez kryminalnych sprzęt trafił do prawowitego właściciela.       

Obaj mężczyźni odpowiadać będą przed sądem. Młodszemu za dopuszczenie się kradzieży szczególnie zuchwałej grozi nawet do 8 lat pozbawiania wolności. Starszemu za pomoc w ukryciu rzeczy uzyskanej za pomocą czynu zabronionego może grozić od 3 miesięcy nawet do lat 5 pozbawienia wolności.  

Opr. TP

Źródło: KPP w Busku – Zdroju

  • Odzyskana maszyna