Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bracia w policyjnym areszcie

Data publikacji 15.05.2015

Buscy kryminalni zatrzymali wczoraj dwóch braci. Starszy jest podejrzewany o dokonanie rozboju, a obaj o usiłowanie wymuszenia rozbójniczego. Młodszemu grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast starszy może spędzić nawet do 12 lat w więzieniu. 17 i 19 - latek są mieszkańcami gminy Busko Zdrój.

W środę policjanci z Wydziału Kryminalnego uzyskali informację, że 18 letni mieszkaniec podbuskiej miejscowości stał się ofiarą rozboju. Funkcjonariusze niezwłocznie dotarli do tego mężczyzny, który potwierdził informacje. Jak się okazało do zdarzenia doszło na początku kwietnia tego roku. 18 - latek był bity drewnianym kijem bejsbolowym, a w trakcie tego czynu sprawca zabrał mu z kieszeni pieniądze, saszetkę na dokument, bluzę oraz dwa telefony komórkowe. Pokrzywdzony oszacował swoje straty na kwotę ponad 1300 zł. 18 - latek doznał ogólnych obrażeń. Z obawy przed 19 – letnim napastnikiem, nie zgłosił się po pomoc medyczną, o zajściu też nie mówił nikomu.

Do kolejnego przestępstwa doszło w ubiegłym tygodniu. 19 - latek, wspólnie ze swoim o dwa lata młodszym bratem, pobili tego samego 18 - latka, żądając od niego wydania pieniędzy. Młodszy trzymał ofiarę, a starszy zadawał ciosy. Chcieli od niego 2000 zł, ale nic nie dostali, ponieważ ofiara nie miała pieniędzy.

Wczoraj rodzeństwo zostało zatrzymane przez policjantów. W trakcie przeszukania miejsca zamieszkania braci, funkcjonariusze znaleźli worek foliowy z zawartością białego proszku, 27 kolorowych woreczków z tzw. dopalaczami oraz 4 doniczki z sadzonkami konopi indyjskich. Biały proszek wstępnie zidentyfikowano jako amfetamina o wadze 15 gramów. Odzyskano bluzę należąca do ofiary rozboju oraz kij bejsbolowy użyty do popełnienia przestępstwa.

Dzisiaj obaj będą składać wyjaśnienia w prokuraturze. Śledczy będą wnioskować o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania obu braci. Za czyn, o który są podejrzewani, grozić im może nawet do 10 lat pozbawienia wolności, starszemu za rozbój grozi kara nawet do 12 lat pobytu w więzieniu.

Opr. TP
Źródło: KPP w Busku-Zdroju

Powrót na górę strony