Nietrzeźwi na świętokrzyskich drogach - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Nietrzeźwi na świętokrzyskich drogach

Data publikacji 28.06.2020

Minionej doby policjanci na terenie całego województwa zatrzymali łącznie 24 nietrzeźwych kierujących. Jedną z nich była 32 –letnia mieszkanka Starachowic, która podejrzewana jest o to, że mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu, kierowała osobową mazdą i po tym jak spowodowała kolizję drogową odjechała z miejsca zdarzenia. Teraz kobiecie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka kara grzywny oraz minimum 3 - letni zakaz kierowania pojazdami.

Wczoraj tuż przed godziną 13:00, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach otrzymał zgłoszenia, z którego wynikało, iż kobieta cofająca swoim autem uderzyła w zaparkowany pojazd i odjechała z miejsca zdarzenia. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci, a po chwili rozpoczęli oni poszukiwania jak się okazało osobowej mazdy.  Krótko później mundurowi dotarli do domu użytkowniczki japońskiego auta. Wtedy wyszło na jaw, że 32 –letnia mieszkanka Starachowic była nietrzeźwa. Badanie wykazało w jej organizmie ponad 2 promile. Kobieta została zatrzymana i trafiła do policyjnego aresztu.

Nie była to jedyne tego typu zdarzenie. Tylko minionej doby na terenie całego województwa policjanci zatrzymali łącznie 24 nietrzeźwy kierujących, których skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie mogło doprowadzić do tragedii.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości ustawodawca przewidział karę do 2 lat pozbawiania wolności, wysoką karę grzywny oraz minimum 3 letni zakaz kierowania pojazdami.

Opr. DJ

Źródło: KPP w Starachowicach