Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpiecznym autokarem na wakacje

Data publikacji 26.06.2020

W związku z częstymi wyjazdami dzieci i młodzieży na upragnione wakacyjne wycieczki, czy obozy, świętokrzyscy policjanci biorąc to jako priorytet, uruchamiają punkty kontroli autokarów. Sprawny pojazd i trzeźwy kierowca to bardzo ważne elementy, które będą ściśle pilnowane przez funkcjonariuszy. Wszystko dla bezpieczeństwa podróżujących.

Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży w ciągu letniego wypoczynku jest dla nas priorytetem. Bardzo ważnym elementem dbałości o bezpieczeństwo są kontrole autokarów przewożących na taki wypoczynek. W czasie kontroli funkcjonariusze sprawdzają przede wszystkim trzeźwość kierowców, dokumenty i stan techniczny pojazdów.

Policjanci wychodząc naprzeciw oczekiwaniom przygotowali wykaz stałych miejsc w województwie świętokrzyski prowadzenia kontroli stanu technicznego autokarów i stanu psychofizycznego kierowców autokarów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek.

Pamiętajmy, że kontrolę taką może zgłosić każdy, czy to rodzic czy opiekun wycieczki - najlepiej kilka dni wcześniej. Poniżej załączamy wykaz, gdzie taką kontrolę można przeprowadzić oraz numery do kontaktu.

Stały punkt kontroli autokarów jest na parkingu obok stadionu miejskiego przy ul. Ściegiennego w Kielcach. Działa on codziennie od 6.00 do 10.00.

Szykując się na wypoczynek nie zapominajmy o przepisach sanitarnych i dystansie społecznym.

 

Opr. AM

Źródło: KWP w Kielcach

  • wykaz
Powrót na górę strony