Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy 12 włamań w rękach sandomierskich policjantów

Data publikacji 03.06.2020

Nawet 10 lat więzienia grozi 42 i 48- latkowi, mieszkańcom Ostrowca Świętokrzyskiego, podejrzanym o szereg włamań do skrzynek telekomunikacyjnych mieszczących się na terenie dwóch powiatów. Ich zatrzymanie to efekt działań sandomierskich policjantów. Łupem włamywaczy padła duża ilość akumulatorów, z których dzięki skrupulatnej pracy część została odzyskana.

Przypomnijmy. W lutym tego roku sandomierscy policjanci otrzymali zgłoszenie o włamaniu do skrzynek telekomunikacyjnych. Nieznani wówczas sprawcy po dostaniu się do ich wnętrza, dokonali kradzieży znajdujących się tam akumulatorów.

Prowadzeniem tej sprawy zajęli się funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu. Stróże prawa zabezpieczyli m.in. nagrania monitoringów, które zostały poddane drobiazgowej analizie. Śledczy szybko trafili na właściwy trop. Podejrzenia padły na dwóch mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego. Jak się okazało mężczyźni w wieku 42 i 48 lat dokonali łącznie 12 kradzieży z włamaniem do skrzynek telekomunikacyjnych mieszczących się na terenie powiatu sandomierskiego i powiatu opatowskiego, z których dokonali zaboru akumulatorów o łącznej wartości niemal 15 000 złotych. Dodatkowo  w trakcie przeszukania miejsca zamieszkania 48 –latka policjanci ujawnili i zabezpieczyli 2 porcje specyfiku wstępnie zakwalifikowanego jako amfetamina oraz 3 krzaki konopi innych niż włókniste we wstępnej fazie wzrostu.

Mężczyźni usłyszeli już zarzut kradzieży z włamaniem. Starszy z nich odpowie dodatkowo za posiadanie środków odurzających oraz uprawę nielegalnych roślin. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kradzież z włamaniem zagrożona jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Opr. PM
Źródło: KPP w Sandomierzu

  • sprawca w rękach sandomierskich policjantów
  • akumulatory
Powrót na górę strony