Kryminalna zagadka w Sielpi - Aktualności - Policja Świętokrzyska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kryminalna zagadka w Sielpi

Data publikacji 12.05.2015

Około 2 tygodnie temu kobieta została porwana i dziś w kompleksie leśnym najprawdopodobniej została sprzedana właścicielom agencji towarzyskiej. Na miejscu transakcji pomiędzy kontrahentami doszło do sprzeczki, dzięki czemu kobiecie udało się uwolnić i zbiec. Jednak podczas ucieczki została postrzelona przez jednego ze sprawców – z takim założeniem zmagali się dziś funkcjonariusze pionu kryminalnego, uczestniczący w rozpoczynającym się dziś konkursie w Sielpi.

Już po raz czternasty w województwie świętokrzyskim odbywają się zawody pod hasłem „Policjant dochodzeniowo-śledczy, policjant nadzorujący pracę dochodzeniowo-śledczą, policjant operacyjno-rozpoznawczy, technik kryminalistyki 2015 roku województwa świętokrzyskiego”. Jednym z elementów konkursu był test wiedzy, natomiast kolejnym część praktyczna, podczas której policjanci wykazali się dużym profesjonalizmem oraz doświadczeniem.  Jutro zostaną wyłonieni zwycięscy. Będą oni reprezentować garnizon świętokrzyski podczas ogólnopolskich zawodów.    

Dziś o godzinie 9: 00 funkcjonariusze dochodzeniowo-śledczy, operacyjni oraz technicy kryminalistyki wzięli w dłonie długopisy i zaczęli zmagania z testem wiedzy. Sami uczestnicy relacjonowali, iż był on wymagający jednak funkcjonariusze poradzili sobie z nim bez większego problemu.

Kolejnym etapem zawodów był egzamin z praktyczny. Podczas tych zmagań policjanci połączyli się w trzyosobowe zespoły reprezentujące daną jednostkę, które przeprowadziły oględziny miejsca zdarzenia. Założenia tegorocznego scenariusza dotyczyły wspomnianego wcześniej handlu ludźmi.

Wymagający test wiedzy oraz żmudne oględziny miejsca zdarzenia pozwolą wyłonić najlepszych policjantów, którzy pod koniec czerwca wezmą udział w tego samego rodzaju zawodach na szczeblu ogólnopolskim.  

Opr. DJ/MT

Źródło: KWP w Kielcach