Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Kaskadowy pomiar prędkości” – podsumowanie

Data publikacji 15.05.2020

Wczoraj na terenie województwa świętokrzyskiego, tak jak i w całym kraju prowadzone były działania pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Blisko 160 funkcjonariuszy z naszego garnizonu, wyposażonych w sprzęt pomiarowy, kontrolowało prędkość za jaką poruszali się kierujący.

Kontrolno-prewencyjne działania pn. „Kaskadowy pomiar prędkości” przeprowadzone zostały wczoraj przez świętokrzyskich funkcjonariuszy. Akcja miała charakter ogólnopolski, a jej celem była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze swoją uwagę szczególnie skierowali na kierujących przekraczających dozwoloną prędkość, ale nie było również taryfy ulgowej dla osób popełniających inne wykroczenia. Na drogi województwa wyjechało wczoraj 20 radiowozów wyposażonych w wideorejestratory. W akcji udział brało łącznie 160 funkcjonariuszy, którzy posługując się sprzętem pomiarowym studzili zapały piratów drogowych. Stwierdzonych zostało blisko pół tysiąca przekroczeń prędkości, a 23 kierujących najbliższe trzy miesiące odpocznie od kierownicy, gdyż zlekceważyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym.

Działania mają charakter cykliczny i będą powtarzane w przyszłości.

Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także aby zmniejszali szybkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają zachowania szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz w rejonie skrzyżowań.

Opr. AM

Źródło: KWP w Kielcach

Powrót na górę strony