Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Alkohol szkodzi zdrowiu

Data publikacji 04.05.2020

Niewiele brakowało aby 80 -letni mieszkaniec gminy Kije stracił życie na skutek zaczadzenia. Tlenek węgla wydobywał się z niesprawnej instalacji służącej do destylacji alkoholu etylowego. Po interwencji służb medycznych przyszedł czas na czynności procesowe w związku z nielegalnym wytwarzaniem alkoholu.

W czwartkowe popołudnie mieszkaniec gminy Kije usłyszał wołanie o pomoc, dochodzące z sąsiadującej posesji. Mężczyzna od razu pobiegł do swoich sąsiadów, gdzie poczuł swąd, a w jednym z pomieszczeń znalazł na podłodze nieprzytomnego seniora, którego wyniósł na zewnątrz. Szybko też wezwał służby ratunkowe. Przybyli na miejsce strażacy stwardzili w domu obecność tlenku węgla. Jednak jego pochodzenie było inne niż można było się spodziewać. Znajdujące się w domu dwa piece były wygaszone i zimne. W kotłowni natomiast znaleźli aparaturę do destylacji alkoholu etylowego. Najprawdopodobniej z zasilającej ją w energię cieplną instalacji, wydobywał się śmiertelny czad. W chwili interwencji strażaków i policjantów aparatura była jeszcze ciepła.

Nielegalny wyrób alkoholu etylowego o mało nie doprowadził do tragedii. Pokrzywdzony 80-latek doszedł już do siebie, ale teraz będzie musiał odpowiedzieć za prowadzoną bezprawnie działalność. Grozi mu za to do jednego roku pozbawienia wolności.

Opr. DS

Źródło: KPP w Pińczowie

  • aparatura
  • aparatura
Powrót na górę strony